SULU BACA FİLTRELERİ

Sulu baca filtreleri Kömür ve Fuel-Oil gibi yüksek kükürt oranlı yakıtların kullanıldığı kazanlardan ve odun fırınlarından bacaya verilen duman gazları içerisinde bulunan kül , kurum ve partiküllerin tutulmasını sağlayan , kükürt dioksit seviyesini dengeleyen sistemdir.

SULU BACA FİLTRESİ ÇALIŞMA SİSTEMİ

Filtre içerisindeki şapka üzerinde bulunan bacayı çevreleyen fıskiyelerle yapılan püskürtme sayesinde su ile partiküller karşılaşarak baca içerine çökertilerek hapsolur . Hapsolan  partiküller baca tahliyesinden kanalizasyona atılır. Dumandaki kükürt dioksit oranının ayarlanmasını sağlar.

Sulu filtre, restoran, bar gibi kimyasal içeriği olmayan ama etrafa kötü ve istenmeyen kokular yayan işletmelerin kullanması gereken havalandırma sistemidir. Sulu filtreleme alışveriş merkezi gibi insan yoğunluğu çok olan yerlerde kötü koku yayılımını engellemek ve sağlıklı bir hava için şarttır

SULU BACA FİLTRESİ MONTAJ ŞEKLİ

Baca borusu çıkışına filtre alt aparatı kullanılarak monte edilir. Kazan gücüne ve yakıtın cinsine göre filtre ebatları değişiklik gösterir.Su giriş ve tahliye boruları takıldıktan sonra montaj işlemi sonlandırılır.

SULU BACA FİLTRESİ KULLANIM YERLERİ

-Pide ve Ekmek Fırınlarında -Merkezi Sistem Kalorifer Kazanlarında (Otel-Okul-Konut vs.) -Fabrika Kazanlarında

NEDEN SULU BACA FİLTRESİ

    Karbondioksit oranını düzenlediği için havayı % 90 oranında temiz tutar. -Duman içerisindeki kül,kurum ve partikülleri tuttuğu için çevreyi temiz tutar. -Su tüketimi minimumdur. -TSE standartlarına uygundur. -Birçok belediye ve devlet kuruluşu tarafında zorunlu tutulmaktadır.Sulu baca filtre sistemi, bacası olan yerlerde, duman kurum ve yağ tutucu olarak kullanılır. Sulu baca filtre sistemi olarak iki farklı modelimiz bulunmaktadır.

• Birincisi iki tanktan oluşur. Tanklardan ilki sulu baca sistemi hava geçişi ve duman yıkama amaçlı kullanılır.

• İkincisi ise sulu baca filtreleri su devir-daimi ve su içindeki yağı ve kurumu ayrıştırmak için kullanılır. İkinci olarak sistemi tamamlayan diğer öğeler ise izalasyonlu salyangoz motorlu, hücreli aspiratör ve hız ayarlayıcı inverterli sigorta panosudur. Bu sulu sistem kurum ve duman baca filtresi ile kurum % 100, duman %85-95 arası, yağ ise %90-95 arası ayrıştırılır. Sulu sistem kurum ve duman baca filtresi Devir-daim tankı içinde biriken kurum ve yağ belirli aralıklarla logara pis su boruları ile atılır. Böyle Talep doğrultusunda su filtreli baca kullanımında yağ ayrıştırılarak geri dönüşüm için tekrar farklı bir yerde depolanabilir.